20 Luty 2019 01:17
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
"Cześć, tu Sławomir...", czyli Biały Miś gwiazdą Mielna 2018!

To był niezapomniany zlot. A właściwie... ZLOT! Piętnaste, jubileuszowe spotkanie morsów na mieleńskiej plaży przeszło do historii i pozostawiło niezapomniane piętno w naszych umysłach i sercach. Cztery dni fantastycznej zabawy we wspaniałym gronie ludzi z każdego pokolenia, której ukoronowaniem tradycyjnie już była niedzielna kąpiel wraz z ponad trzema tysiącami innych pasjonatów zimnowodnego szaleństwa. Jakby tego było mało - gwiazdą przemarszu ulicami Mielna byliśmy właśnie my - Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś!

Stało się tak za sprawą triumfu w Turnieju Mrozoodpornych, na który składało się kilkadziesiąt konkurencji sportowych i nie tylko, rozgrywanych w piątek i w sobotę na plaży oraz w innych częściach Mielna. W tychże konkurencjach Białe Misie okazały się najaktywniejsze wśród wszystkich innych uczestników zlotu, zdobywając ponad 120 medali (w każdej konkurencji można było ich wywalczyć maksymalnie 5) i dystansując resztę stawki. Nagrodami dla naszego klubu było poprowadzenie niedzielnego korowodu morsów tuż za orkiestrą oraz okazały puchar, który uroczyście i w obecności wszystkich kąpiących się odebrała z rąk Zygmunta Chajzera (który nie zawsze orientował się, że jest w Mielnie, a nie na przykład w Łebie) oraz organizatorów nasza prezes Manuela Antos. To była wspaniała i podniosła chwila, ale... powiedzmy sobie szczerze, że Międzynarodowe Zloty Morsów składają się z samych takich cudownych momentów. Zapraszamy do wspomnień i galerii zdjęć!

GALERIA ZDJĘĆ - MIELNO 2018 >>>


Najlepsza tablica wjazdowa na świecie powitała nas w czwartkowy poranek. Sławomir powoli wietrzał z głów. Po perypetiach parkingowych docieramy do Albatrosa, gdzie Białe Misie mają bazę od kilku dobrych lat i bardzo sobie chwalą. Decyzja mogła być tylko jedna - natychmiast ruszamy na plażę na pierwszą kąpiel.


Zielona armia pod Albatrosem gotowa do wymarszu. Takich wspólnych kąpieli zażyliśmy w sumie cztery (po jednej każdego dnia), ale niektórym było mało (patrz - Heniek), więc chodzili nad morze na własną rękę. Słowo o pogodzie - lepszej nie mogliśmy sobie wymarzyć! Mrozik był, słoneczko było, wiatr tylko od wielkiego dzwonu. W efekcie Bałtyk przypominał jezioro. I tak przez cały pobyt w Mielnie.


Po kąpieli ruszyliśmy na tradycyjną rybkę do Unieścia, gdzie przed nami dotarł Kaloryfer i zjadł wszystko, co się ruszało (w drodze powrotnej z Mielna mieliśmy podobny kłopot na stacjach). Niezależnie od tego, co ostatecznie znalazło się na talerzach, głód udzielił się części Białych Misiów, która rzuciła się na siebie w celu znanym tylko sobie (mógł to być również spóźniony efekt Sławomira w autobusie).


Podczas powrotu mieliśmy okazję podziwiać genialny (niczym nasza Pani Prezes) zachód słońca. Ogólnie rzecz ujmując, było pięknie.


Ponieważ w czwartkowy wieczór organizatorzy nie przewidzieli żadnego szaleństwa dla Białych Misiów, to Białe Misie same zorganizowały sobie szaleństwo. Impreza z Kaloryferami w sali obok stołówki zamieniła się w taneczną orgię. TANECZNĄ!


Piątek stał pod znakiem drugiej kąpieli i uczestnictwa w Turnieju Mrozoodpornych. Jak już wiecie, zajęliśmy w nim pierwsze miejsce, zgarniając jakieś 120 medali, a przy okazji otrzymaliśmy porcję dziwnych żartów od organizatorów zawodów, którzy wychodzili z założenia, że u nas nawet kobiety kopią węgiel na ścianie. Natomiast poniżej jedna z wielu sesji grupowych, bo, jak się okazuje, Białe Misie najbardziej lubią właśnie grupowy! Cokolwiek to znaczy. To wciąż drugi dzień pobytu. Oczywiście nie wklejamy tu wszystkich fotek - do tych macie dostęp w naszej galerii.


Po obiedzie rozpoczęliśmy walkę w Turnieju Mrozoodpornych. Najpierw było topienie ludzi w beczce z lodowatą wodą morską. Na pierwszy ogień poszła pewna młoda panna, na której utopienie wielu miałoby ochotę, ale tylko jednemu to się udało. Potem na podium wszedł jakiś koleś, który obrażał naszego Adolfa, za co natychmiast został ukarany.


Na koniec tej części zawodów nad beczką pojawił się Rysiek i tu w obroty wzięła go żeńska część Białego Misia, notorycznie łamiąc zasady zabawy. Sam Rysiek został gwiazdą dnia i w niedzielę przeprowadzono z nim nawet wywiad. Na poniższym zdjęciu Rysiek właśnie został spłukany przez kolejną z naszych foczek. Jednak ogólnie rzecz ujmując rozbiliśmy bank w Turnieju Mrozoodpornych, a to oznaczało, że wygrywamy poprowadzenie Korowodu Morsów w niedzielę.


Zanim jednak punkt główny zlotu doszedł do skutku, nie mogło zabraknąć nas na Wielkim Balu Morsów. Wprawdzie część z nas wciąż wspomina fantastyczną kameralną atmosferę Krokusa, ale i tutaj generalnie dało się zabawić. Na balu przebierańców stanowiliśmy jedną z najbarwniejszych grup. Twarde rządy prezes Manueli spowodowały, że każdy był przebrany według określonego schematu i planu, za sprawą czego nawet Heniek wyszedł w końcu z morza i przebrał się za kurczaka. Nadmieniamy, że żaden z Białych Misiów nie przebrał się za podstawianego Chajzera, który to poprowadził (prawdziwy powiedziałby, że jest w Łebie?).


Wszyscy wiecie, co tam się działo, więc, jak mawia Adolf (Alojz, Alfred, Albert), "CO CI BĘDĘ MÓWIŁ!". W niedzielę głównym punktem dnia był przemarsz przez miasto, będący wielkim triumfem Białego Misia. Maszerowaliśmy tuż za orkiestrą, na czele wielotysięcznego pochodu morsów. Cała Polska usłyszała o Białym Misiu!


Za Władkiem, który tradycyjnie taszczył misia, szła obstawa z banerem, nasze nieletnie syrenki z cesarzową mórz Manuelą, a następnie reszta ekipy w stroju FALI. Szacunek dla pomysłodawców i wykonawców! Na plaży byliśmy dosłownie rozrywani przez różne ekipy telewizyjne, a Ryśka, jak wspomnieliśmy wyżej, dorwali wciąż zazdroszczący mu powodzenia organizatorzy. Jak ryba w wodzie przed kamerą i mikrofonem czuł się oczywiście nasz Neptun, który w maju będzie obchodził 80. urodziny. O 40 latach swojego morsowania Stasiu mógłby mówić do wieczora!


Wjazd do morza w gronie trzech tysięcy morsów z dużym hakiem (chodzi o liczbę, nie o hak) był jak zawsze epicki. Nasza ekipa wbiegła na głęboką wodę (Heniek prowadził?), w związku z czym okazję do wspólnego zdjęcia mieliśmy dopiero po tym, gdy z morza wyszli wszyscy inni.


Na koniec nadszedł moment największego triumfu Białego Misia. Ogłoszono oficjalnie, kto wygrał Turniej Mrozoodpornych, a po okazały puchar udała się nasza cesarzowa. I znów cała Polska usłyszała o Białym Misiu, prawdopodobnie najlepszym klubie morsów na świecie!


Szkoda, że Zloty Morsów trwają tak dramatycznie krótko. Te cztery dni minęły jak z bicza strzelił. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w naszej ekipie wszystko tak doskonale gra. Czyniący ten opis pamięta ten klimat z najlepszych czasów i naprawdę radość człowieka ogarnia, że teraz jest... jeszcze lepiej! Dzięki za wszystko :)


PS. Fotograf przeprasza, że część zdjęć nie przypomina siekiery i że nie wszędzie dotarł, ale nie każdy może mieć werwę i energię naszego Neptuna. Za brak zdjęć z sobotniej kąpieli proszę winić wiceprezesa Krystiana i nosiciela misia Władka.

PS nr 2. Wszystkie zdjęcia w oryginale przygotujemy do zgrania w najbliższych dniach. Jest tego około 500, a poza tym... najpierw pooglądajcie się na naszej stronie ;).

GALERIA ZDJĘĆ - MIELNO 2018 >>>


Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010