08 Kwiecień 2020 16:58
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Zlot zakończony, rekord pobity, niezapomniana przygoda!
Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie
Trzydniowy pobyt nad Bałtykiem zleciał niczym Święta Bożego Narodzenia. Niezmiernie szybko i z fantastycznymi wrażeniami. Zdaniem wielu to właśnie VII Międzynarodowy Zlot Morsów będzie przez kolejne lata traktowany jako wzór, do którego odnosić będziemy następne spotkania w Mielnie. Było świetnie, a obawy o lokalizację w Unieściu okazały się zupełnie niepotrzebne. Organizacja na najwyższym poziomie.

Ponad pół setki "Białych Misiów" miało okazję uczestniczyć w niezapomnianych wydarzeniach. W piątek byliśmy przerażeni tym, co zobaczyliśmy u wybrzeży polskiego morza. Lodowe kry, zmrożony śnieg i klify niczym na Antarktydzie. Całości dopełniały wysokie fale. Jednak w sobotę zdecydowaliśmy się na przekopanie trasy do morza i kąpiel, która okazała się pełnym sukcesem. To nasza pierwsza oficjalna kąpiel w Bałtyku w 2010 roku. Wieczorem z kolei mieliśmy okazję do obejrzenia pomnika morsa z brązu, a kilka foczek i morsów wzięło symboliczne śluby. Dodatkowo genialną niespodziankę sprawił nam Adam Małysz, który zdobył srebro w Vancouver i dał kolejny powód do świętowania podczas imprezy integracyjnej.

W niedzielę wzięliśmy udział w tradycyjnej paradzie ulicami Mielna, ubrani reprezentacyjnie niczym na otwarciu igrzysk olimpijskich. Białe czapeczki i zielone polary. Do tego nowy baner naszego klubu, maskotka oraz dwóch naszych przyjaciół przebranych za jastrząbka i białego misia z niezwykle charakterystycznym... ogonkiem. Po przejściu na plażę wraz z innymi wtargnęliśmy w głębię Bałtyku i tym samym uczestniczyliśmy w trzykrotnym pobiciu Rekordu Guinessa w liczbie kąpiących się jednocześnie w lodowatej wodzie. Od 14 lutego 2010 liczy on sobie półtora tysiąca osób.

Biały Miś zaprezentował się w Mielnie fantastycznie. Wiele klubów gratulowało nam liczby uczestników kąpieli, pomysłowości oraz naprawdę dobrej zabawy. A za tą ostatnią powinniśmy wszyscy sobie nawzajem podziękować. Bo to my z naszym niezastąpionym prezesem na czele tworzymy tą genialną atmosferę, dzięki której już teraz będziemy ze wzruszeniem pamiętać VII Międzynarodowy Zlot Morsów i oczekiwać na... VIII! Pozdrawiamy wszystkich przyjaciół "Białego Misia" z całej Polski!

Galerie zdjęć z Mielna pojawią się w najbliższych dniach. Administracja serwisu jest obecnie w trakcie zbierania liczonych w tysiącach zasobów. W ciągu kilkunastu następnych dni na naszej stronie oraz na łamach portalu JasNet pojawi się artykuł na temat naszego pobytu w Mielnie.

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010