21 Wrzesień 2018 22:29
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
No jak nie, jak TAK! Piękne Mikołajki i wspaniała Barbórka

Piękne Mikołajki i silni górnicy - czyli Barbórkowo-Mikołajkowa kąpiel Białego Misia już za nami! Część z Was zadbała o oficjalne mundury górnicze, a pan Adolf Merkel nie zapomniał nawet o medalach. Zapewne jednak męskiej części zdecydowanie bardziej podobały się kuse spódniczki naszych ślicznych Mikołajek, które upiększyły to cudowne spotkanie.

Jakby tego było mało, wreszcie przyszła zima. Śniegu wprawdzie jeszcze niewiele, a i mróz nieco popołudniu zelżał, ale potraktujmy to niczym zwiastun jeszcze lepszych czasów. Zapraszamy do galerii zdjęć z kąpieli w pierwszą niedzielę grudnia! Autorką zdjęć jest pani Magdalena Kowolik, której dziękujemy za wspaniałe uwiecznienie tej pięknej imprezy.

Galeria zdjęć - Kąpiel Mikołajkowo-Barbórkowa 2017 >>>


Zapraszamy do udziału w uroczystej kąpieli!

Zeszłoroczna kąpiel Barbórkowo-Mikołajkowa przeszła do historii. Dlatego i w tym roku zapraszamy wszystkich panów do uczczenia Górniczego Święta i przybycia na najbliższą niedzielną kąpiel (3 grudnia) w odpowiednich strojach! Postarajcie jednak nie kąpać się z bryłami węgla, ale czako byłoby wskazane. Natomiast wszystkie foczki zachęcamy do przebrania się za Mikołajki (6 grudnia również za pasem!), aby przypomnieć, że coraz bliżej święta. Mamy nadzieję, że w swojej pomysłowości nie zawiedziecie! Odpowiednią oprawę zapewni nam wspaniała zimowa aura, która zawitała do Jastrzębia-Zdroju.


Sezon 2017/2018 uważamy za otwarty!

Choć do arktycznych warunków jeszcze daleko, to Białe Misie już teraz rozpoczęły zimnowodne szaleństwo. W niedzielne popołudnie Neptun ogłosił początek sezonu 2017/2018, który zapowiada nam się znakomicie! Dziękujemy wszystkim, od najmłodszych do najstarszych, za przybycie oraz zapewnienie znakomitej oprawy inauguracyjnej kąpieli za sprawą wspaniałych przebrań.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej kąpieli, za którą dziękujemy panu Łukaszowi Parylakowi z JasNetu, naszego patrona medialnego.

Galeria zdjęć - Inauguracja sezonu 2017/2018 >>>


Rozpoczynamy sezon 2017/2018!

Ależ ten czas leci! Ledwo co bawiliśmy się w Porto na Złotych Łanach, podsumowując miniony sezon, a tu już jesień. Decyzją nowych (wedle kadencji) władz Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś sezon 2017/2018 rozpocznie się już w najbliższą niedzielę, 1 października o 15:00!

Zimy wprawdzie jeszcze nie ma, ale lato uciekło nam szybciej, niż mogliśmy się tego spodziewać. Tym samym wszystkie Białe Misie i sympatycy klubu wraz z kandydatami do kąpieli w nowym sezonie zapraszamy pierwszego dnia października na obiekt przy Witczaka. Tradycyjnie nie zabraknie wspaniałej zabawy!


Wybory: Gratulujemy Pani Prezes kolejnej kadencji!

Lepszego votum zaufania nasza Pani Prezes Manuela Antos nie mogła sobie chyba wyobrazić! W niedzielnych wyborach (z udziałem 32 spośród 80 uprawnionych do głosowania Misiów) dotychczasowa niekwestionowana władczyni Białego Misia została wybrana na kolejną kadencję i z tegoż powodu również redakcja oficjalnej strony wyraża szczerą radość, bo z Panią Prezes współpracuje się miło, sympatycznie i w ogóle super!

Ponieważ jednak we wrześniu wygasła kadencja nie tylko prezesa klubu, ale i całych władz, to należało uzupełnić również te stanowiska. W związku z powyższym informujemy, iż nowym skarbnikiem Białego Misia została Agnieszka Izdebska, natomiast do sądu koleżeńskiego dołączyli Kinga Korasiak i Władysław Żyra. Zastąpili oni Jadwigę Karbownik, Marka Karbownika oraz Sylwię Łysoniek, którym dziękujemy za lata ofiarnej pracy na rzecz Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś!


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010