22 Wrzesień 2019 08:34
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Sezon 2018/2019 rozpoczęty!

Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś oficjalnie rozpoczął sezon 2018/2019! W niedzielne popołudnie mieliśmy okazję spotkać się po raz pierwszy od pół roku w pięknych jesiennych okolicznościach przy ul. Witczaka. Przypominamy, że każda kolejna kąpiel odbywać się będzie tradycyjnie w niedzielę o 15:00. Prosimy także, aby możliwie szybko anonsować się władzom naszego klubu w sprawie wyjazdu na Międzynarodowy Zlot Morsów 2019 do Mielna!


Regulamin morsowania i deklaracje członkowskie

Zarząd Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś informuje, iż w związku z RODO nastąpiły pewne zmiany w regulaminie naszego klubu, a także w deklaracjach członkowskich oraz jednorazowych oświadczeniach, które należy złożyć przed pojedynczą kąpielą. Dokumenty możecie pobrać z naszej strony (panel po prawej stronie), natomiast link do regulaminu znajduje się powyżej. Ponadto stosowne odnośniki zamieszczamy w niniejszej informacji.

Nowy regulamin morsowania >>>

Deklaracja członkowska 2018 (.doc) >>>
Deklaracja członkowska 2018 (.pdf) >>>

Jednorazowe oświadczenie (.doc) >>>
Jednorazowe oświadczenie (.pdf) >>>


21 października ruszamy z sezonem 2018/2019!

Na tę chwilę Białe Misie czekały od pół roku. Po kilku miesiącach przerwy na upały jastrzębskie morsy wracają do lodowatych kąpieli. Jak informuje zarząd naszego klubu, na pierwszym spotkaniu na basenie w Zdroju spotykamy się w niedzielę, 21 października o godz. 15:00. Prosimy o przygotowanie odpowiednich strojów rozgrzewkowo-kąpielowych, aby było kolorowo i wesoło.

Przy tej okazji apelujemy także do wszystkich Białych Misiów o szybką decyzję i deklarację w sprawie udziału w kolejnym Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie, który będzie miał miejsce w dniach 9-11 lutego 2019 roku. Wszelkie informacje szczegółowe można uzyskać osobiście u członków zarządu naszego klubu.

Sezon 2017/2018 oficjalnie zakończony w Brennej

Za nami już nie tylko ostatnia kąpiel w sezonie, ale także impreza, którą podsumowaliśmy minione pół roku działalności Białego Misia. Członkowie i sympatycy najlepszego klubu świata wybrali się tym razem do Brennej, gdzie w cudownej atmosferze marcowego weekendu spędzili kilkanaście wspaniałych godzin, wypełnionych zimną wodą i gorącą zabawą. Szkoda, że to już koniec. Abyśmy mogli jeszcze raz poczuć tę wspaniałą atmosferę, zapraszamy do galerii zdjęć z Brennej!

GALERIA ZDJĘĆ Z BRENNEJ >>>


"Ta ostatnia niedziela..." już za nami

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Wydawałoby się, że miesiąc temu był październik, a przed dwoma tygodniami wróciliśmy z Mielna. Tymczasem to już pół roku minęło od inauguracyjnej kąpieli na początku jesieni. Przeżyliśmy słotne deszcze i syberyjskie mrozy, natomiast 25 marca 2018 roku oficjalnie zakończyliśmy sezon 2017/2018.

Na uroczystym pożegnaniu, w trakcie którego tradycyjnie utopiliśmy Marzannę i mieliśmy okazję spróbować pysznej grochówki, nie zabrakło naszych weteranów: Stanisława Sunity, Adolfa Merkla, Jerzego Gawliczka i zawsze młodej duchem Wandy Guzik, za sprawą których mogliśmy poczuć zew dawnych kąpieli. Wszak jak podkreślił Jerzy Gawliczek, mija nam kolejna dekada jastrzębskiego morsowania. Cóż można dodać? Szkoda, że te cudowne spotkania tak szybko mijają. Obyśmy się wszyscy razem spotkali w sezonie 2018/2019!

GALERIA ZDJĘĆ - OSTATNIA KĄPIEL W SEZONIE >>>


Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010