22 Wrzesień 2019 08:35
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Syberyjskie mrozy niestraszne Białym Misiom

To była wspaniała kąpiel we wspaniałych warunkach! W ostatnią niedzielę lutego Kąpielisko Zdrój zostało skute lodem, a to za sprawą syberyjskich mrozów, które nadciągnęły nad Polskę. Rzecz jasna większość społeczeństwa narzeka, ale morsy są wniebowzięte, czego dowodem była kąpiel Białych Misiów!

Do lodowatej wody (choć i tak cieplejszej od otoczenia) wkroczyło dumnie kilkadziesiąt osób, od najstarszych do najmłodszych. Wprawdzie niektórzy byli wywoływani do wyjścia z basenu przez najbliższych, ale... w sumie nie rozumiemy dlaczego. Zapraszamy do galerii zdjęć z niezapomnianej niedzielnej kąpieli!

GALERIA ZDJĘĆ - SYBERYJSKA KĄPIEL 25 LUTEGO >>>


"Cześć, tu Sławomir...", czyli Biały Miś gwiazdą Mielna 2018!

To był niezapomniany zlot. A właściwie... ZLOT! Piętnaste, jubileuszowe spotkanie morsów na mieleńskiej plaży przeszło do historii i pozostawiło niezapomniane piętno w naszych umysłach i sercach. Cztery dni fantastycznej zabawy we wspaniałym gronie ludzi z każdego pokolenia, której ukoronowaniem tradycyjnie już była niedzielna kąpiel wraz z ponad trzema tysiącami innych pasjonatów zimnowodnego szaleństwa. Jakby tego było mało - gwiazdą przemarszu ulicami Mielna byliśmy właśnie my - Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś!

Stało się tak za sprawą triumfu w Turnieju Mrozoodpornych, na który składało się kilkadziesiąt konkurencji sportowych i nie tylko, rozgrywanych w piątek i w sobotę na plaży oraz w innych częściach Mielna. W tychże konkurencjach Białe Misie okazały się najaktywniejsze wśród wszystkich innych uczestników zlotu, zdobywając ponad 120 medali (w każdej konkurencji można było ich wywalczyć maksymalnie 5) i dystansując resztę stawki. Nagrodami dla naszego klubu było poprowadzenie niedzielnego korowodu morsów tuż za orkiestrą oraz okazały puchar, który uroczyście i w obecności wszystkich kąpiących się odebrała z rąk Zygmunta Chajzera (który nie zawsze orientował się, że jest w Mielnie, a nie na przykład w Łebie) oraz organizatorów nasza prezes Manuela Antos. To była wspaniała i podniosła chwila, ale... powiedzmy sobie szczerze, że Międzynarodowe Zloty Morsów składają się z samych takich cudownych momentów. Pełna relacja z naszego pobytu nad Bałtykiem - w rozwinięciu niniejszego newsa. Zapraszamy do wspomnień i galerii zdjęć!

GALERIA ZDJĘĆ - MIELNO 2018 >>>


Akcję "Mielno 2018" czas zacząć!

Na tę chwilę wszystkie Białe Misie, które miały już okazję zakosztować mieleńskiego szaleństwa, czekają cały rok. W najbliższą środę, 7 lutego o 23:00 wyruszamy nad Bałtyk na jubileuszowy, 15. Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie. Zbiórka o godz. 22:45 tradycyjnie pod Biedronką przy ul. Warszawskiej (naprzeciw Galerii Jastrzębie). Nad morzem kwaterujemy już po raz kolejny w Albatrosie. Jednocześnie zarząd Białego Misia informuje, że posiadamy jeszcze dziesięć wolnych miejsc w autobusie do Mielna (ale nocleg trzeba załatwić sobie na własną rękę). Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu na naszym profilu na Facebooku lub osobiście do prezes Manueli Antos.

Te Misie, które nie jadą do Mielna, mogą czuć się zaproszone jak co tydzień na niedzielną kąpiel na basenie w Zdroju. Gospodarzami kąpieli będą państwo Krystyna i Włodzimierz Grzęda.


Smok niestraszny Białym Misiom

W niedzielę w Krakowie odbyła się 11. edycja Przeciągania Smoka przez Wisłę, której organizatorami są miejscowe morsy z klubu Kaloryfer. Zadaniem uczestników jest przepłynięcie z jednego brzegu królowej polskich rzek na drugi. Nie trzeba dodawać, że lodowata woda i mocny wiatr nie ułatwiają zadania. W imprezie po raz kolejny wzięła udział reprezentacja Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś.

Wśród kilkudziesięciu oficjalnie zarejestrowanych, zaakceptowanych przez organizatorów i sprawdzonych śmiałków znaleźli się Krzysztof Antos, Przemysław Izdebski, Dariusz Jurek, Krystian Kempny, Krzysztof Kuczera, Jakub Nadrajkowski, Grzegorz Woś i Henryk Ziegler, którym kibicowała liczna grupa klubowych przyjaciół. Morsy z całej Polski spotkały się na słynnym krakowskim rynku, skąd udały się nad Wisłę pod pieczarę smoka. Przeciąganie zielonej maskotki smoka pod Wawelem tradycyjnie już miało niezwykłą oprawę, a jej namiastkę można zobaczyć na poniższym filmie, który znalazł się na Youtubie (autor glo-bus pl).
Pół życia w lodowatej wodzie!

Bez pana Stanisława Sunity nie można wyobrazić sobie niedzielnego morsowania. Neptun i z trójzębem, ubrany w charakterystyczną rybacką sieć, to jeden z symboli Białego Misia. Pan Stanisław urodził się w 1938 roku, kiedy w planach nie było... dziadków niektórych naszych morsów!

Co jednak najważniejsze - nasz Neptun w styczniu 2018 roku obchodzi niezwykle ważną rocznicę. Należy on bowiem do pionierów jastrzębskiego morsowania i uczestniczył w słynnych kąpielach w Bałtyku podczas pobytu w ośrodku Antracyt w Gdyni, gdzie do morskiej przygody zachęcał przebywających tamże pracowników kopalń dr Boreasz Orłowski. Stanisław Sunita zaliczył pierwsze kąpiele dokładnie czterdzieści lat temu, w dniach od 11 do 18 stycznia 1978 roku. Tym samym uzyskujemy tytułowe "Pół życia w zimnej wodzie". Winszujemy i cieszymy się, że jest pan z nami, Panie Stanisławie!


Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010