22 Styczeń 2018 17:21
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Na to właśnie czekaliśmy!

To była wspaniała kąpiel. W drugą niedzielę 2017 roku każdy mors mógł poczuć się prawdziwie spełniony. Minus osiem stopni Celsjusza, syberyjskie słońce i brak wiatru - czego chcieć więcej? Ci, których tym razem zabrakło na basenie przy ul. Witczaka, mogą naprawdę żałować. Było elegancko! Zachwyceni byli nawet nasi weterani, którzy kąpią się przecież od kilkudziesięciu lat.

Najpierw zamrożoną na kamień taflę Kąpieliska Zdrój potraktowano piłą mechaniczną i siekierą, a następnie Białe Misie pod wodzą trenerów Józefa Ragana i Julii Izdebskiej przystąpiły do długiej rozgrzewki. Tym razem nie można było liczyć, że kilka przysiadów załatwi sprawę. Taki mróz może naprawdę zaszkodzić, jeżeli ktoś dostatecznie mocno nie przygotuje organizmu. W kąpieli udział wzięli zarówno weterani, jak i zaledwie kilkuletni pasjonaci lodowatego szaleństwa (w tym również prowadząca rozgrzewkę Julia).

Zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnej kąpieli w "Zdroju". Wiemy rzecz jasna, że nie oddadzą one wspaniałej atmosfery tego spotkania, ale... lepsze to niż nic!

Galeria zdjęć z kąpieli 8 stycznia 2017 roku >>>


Piękny jubileusz pierwszej kąpieli

Nie od dziś wiadomo, że Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś ma zaszczyt w swoich szeregach mieć czwórkę wspaniałych weteranów kąpieli zimnowodnych: Wandę Guzik (która ma zawsze 20 lat!), Stanisława Sunitę (rocznik 1937), Adolfa Merkela (rocznik 1939) oraz Jerzego Gawliczka (rocznik 1943), któremu zawdzięczamy znakomitą kronikę jastrzębskiego morsowania. Panowie Merkel i Gawliczek trzydzieści lat temu byli we władzach Regionalnego Klubu Morsów, dzięki któremu lodowate szaleństwo zakotwiczyło również w naszym mieście.

Dokładnie 25 stycznia 1987 roku na nieistniejącym już basenie przy KWK Manifest Lipcowy (dziś KWK Zofiówka) odbyła się pierwsza kąpiel jastrzębskich morsów, której gośćmi honorowymi byli członkowie Gdańskiego Klubu Morsów. Za sprawą tego środowiska jastrzębianie rozpoczęli przygodę z kąpielami zimnowodnymi jeszcze w latach siedemdziesiątych podczas pobytu nad Bałtykiem. Słynny doktor Boreasz Orłowski wygłosił uroczystą prelekcję, natomiast jako pierwsza do basenu wskoczyła pani Ganczarek - sekretarz klubu z Trójmiasta. Na zdjęciach możecie zobaczyć młodszych o całe trzy dekady panów Jurka i Adolfa, których możecie spotkać podczas każdej niedzielnej kąpieli na basenie przy ul. Witczaka.

Stosowna notka z tej pierwszej kąpieli znalazła się nawet na łamach "Trybuny Robotniczej". Warto przypomnieć skład zarządu Regionalnego Klubu Morsów, który został wybrany na początku stycznia 1987 roku: Otton Michałek (prezes), Norbert Blaski (I zastępca prezesa), Adolf Merkel (II zastępca prezesa), Czesław Gajda (sekretarz klubu), Józef Smolorz (członek zarządu), Jerzy Gawliczek (członek zarządu), Alojzy Pietrzyk (instruktor ds. sportu i rekreacji) i Józef Cichoń (lekarz klubowy). Informacje te zawdzięczamy rzecz jasna panu Jerzemu Gawliczkowi, który przez wiele lat prowadził tę kronikę.

Z tej okazji w dniach 14-15 stycznia Białe Misie organizują dwudniowy wyjazd z zabawą taneczną i kąpielą w Brennej (Pensjonat Hawana). Koszt pobytu wynosi 160 zł. Więcej informacji u pani prezes Manueli, natomiast zapisy - u Krzyśka.


Cudowna Rodzina Białego Misia

Widzicie te specjały? Tak wyglądał stół wigilijny Białego Misia, na który wspólnymi siłami zapracowali członkowie naszego najlepszego na półkuli północnej klubu. To był prawdziwy róg obfitości! Wspaniała Rodzina Białego Misia jeszcze raz pokazała, że kąpiele zimnowodne to tylko jeden z elementów tego, co nas spaja. Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa Krzyśka, któremu dziękujemy za wspaniałe fotografie.

PS. Zainteresowanych spaleniem kilkuset świątecznych kalorii zapraszamy oczywiście na kąpiel 25 grudnia o 15:00. Gospodarzem na obiekcie będzie Dawid Holona.

Galeria zdjęć z kąpieli i Klubowej Wigilii z 18 grudnia >>>


Zapraszamy na klubową Wigilijkę

W najbliższą niedzielę tradycyjnie już zapraszamy na naszą klubową BiałoMisiową Wigilijkę. Jak zawsze gwarantujemy wspaniałą, rodzinną atmosferę. Wiecie dobrze, jak cała impreza wygląda, więc nie trzeba Was chyba specjalnie zachęcać. Zapraszamy zaraz po kąpieli do basenowej kawiarenki.

- Drodzy Klubowicze! Kolędowania nadszedł czas. Nie wypada jednak śpiewać samemu. Boże Narodzenie to szczególny czas, dlatego chcielibyśmy spędzić go właśnie z Wami. Serdecznie zapraszamy na Wigilijkę. Nie zabraknie świątecznej kawy i bożonarodzeniowych specjałów przygotowanych przez Białe Misie. Pierniczki i makowce już na Was czekają - zaprasza nasza wspaniała pani prezes Manuela.


Poszerzenie sztabu trenerskiego Białego Misia

Mamy zaszczyt poinformować, że sztab trenerski Białego Misia powiększył się o profesjonalnego trenera przygotowania fizycznego, który będzie dbał o uzupełnienie rozgrzewki o kolejne elementy gimnastyczno-wygibasowo-męczące.

Od listopada w trudnej pracy szkoleniowej naszemu dotychczasowemu trenerowi Józefowi Raganowi pomaga Julia Izdebska. Nasza nowa pani trener bardzo solidnie przygotowuje się do każdej kąpieli, a układy zajęć przygotowuje wcześniej w domu. Co istotne, Julia jest znakomitym czynnikiem dyscyplinującym rodziców, których czasem wręcz zmusza do niedzielnej wizyty na Kąpielisku Zdrój.

Galeria zdjęć z kąpieli 20 listopada >>>


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010