21 Wrzesień 2018 22:30
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Wybory do władz Białego Misia

Uwaga! W związku z upływem kadencji obecnego zarządu naszego klubu, w niedzielę, 24 września o 16:00 na Kąpielisku Zdrój odbędą się wybory do władz Białego Misia. Prawo głosu będzie miał każdy członek naszego klubu, który regularnie opłaca składki. Każda z tych osób została już powiadomiona sms-em. - Liczymy na frekwencję oraz konstruktywne propozycje nowych członków do zarządu - podkreśla prezes Manuela Antos. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości i pytań - telefon kontaktowy - 504064617.


Pożegnanie sezonu w Restauracji Porto

Ostatnim akordem sezonu 2016/2017 tradycyjnie już jest oficjalna klubowa impreza, przy okazji której podsumowujemy, dziękujemy i bawimy się do rana. Podobnie jak przed rokiem, spotkaliśmy w Restauracji Porto na Złotych Łanach, gdzie jest pysznie, wesoło i tanecznie, a poza tym - wszystkie panie i wszyscy panowie byli zachwyceni obsługą (oczywiście panie jej męską częścią, a panowie - żeńską).

Zanim jednak Białe Misie zawojowały parkiet, mieliśmy trochę oficjalnych spraw. Nie mogło obejść się bez podziękowań dla naszej pani prezes Manueli Antos, bez której Białego Misia zapewne już dawno by nie było. Manuelko - nawet nie myśl o możliwości opuszczenia kapitańskiego mostka! Nie dopuścimy do tego! Poza tym oficjalne podziękowania (i bardzo drogie prezenty, za które serdecznie dziękujemy) otrzymała redakcja JasNetu (i strony klubowej), natomiast prezent specjalny czekał na naszego Neptuna, Stanisława Sunitę, który tak okazale zaszalał w Mielnie, że zostało to uwiecznione na specjalnie przygotowanej antyramie.

A potem wszyscy (no, prawie wszyscy) ruszyli na parkiet. W efekcie Złote Łany nie spały do białego rana! Zapraszamy do galerii najgrzeczniejszych zdjęć z tej pięknej imprezy.

Galeria zdjęć - Pożegnanie sezonu w Porto


"Obyśmy się wszyscy spotkali w październiku"

W niedzielne popołudnie Białe Misie oficjalnie zakończyły sezon 2016/2017. Kąpielisko Zdrój było tego dnia równie piękne, co smutne, bowiem na kolejną wizytę Neptuna, morsów i foczek będzie musiało czekać aż do października. - Dziś kończymy sezon. Zapraszam wszystkich do tej ostatniej kąpieli. Obyśmy w październiku wszyscy cali i zdrowi spotkali się tutaj w tym samym gronie - mówił Stanisław Sunita.

Ostatnia kąpiel była również okazją do wypędzenia zimy oraz tradycyjnego powitania wiosny utopieniem Marzanny, co uczyniliśmy bodaj jako pierwsi w naszym mieście. Przygotowana przez państwa Grzęda kukła (wyposażona w zawodową flanelę) została rzucona do pobliskiego strumyka.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tej ostatniej kąpieli i oby najbliższe pół roku minęło jak z bicza strzelił.

Galeria zdjęć - Ostatnia kąpiel w sezonie


W niedzielę kończymy sezon 2016/2017!

Wszystko co dobre, szybko się kończy... W najbliższą niedzielę, 19 marca Białe Misie po raz ostatni w sezonie 2016/2017 będą miały okazję imprezować na Kąpielisku Zdrój! Zapraszamy na tę ostatnią niedzielę i oby w tym roku kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień przeminęły jak błyskawica.


Misie kąpały się w Sztolni Czarnego Pstrąga

Białe Misie postanowiły podtrzymać rozpoczętą przed rokiem akcję kąpieli w Sztolni Czarnego Pstrąga. W sobotę sześciu członków naszego klubu wzięło udział w kąpieli w lodowatej, stojącej wodzie w sztolni starej kopalni między szybami Sylwester i Ewa w Tarnowskich Górach. To około sześćset metrów podziemnego dystansu.

Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do luksusowych warunków Kąpieliska Zdrój, to w Tarnowskich Górach nie czułby się komfortowo, bo i kopalniane sztolnie to nie uzdrowisko. Zapraszamy do galerii zdjęć z tej niecodziennej imprezy, w której wzięli udział: Krystian Kempny, Łukasz Wawrziczek, Przemysław Izdebski, Jerzy Gawliczek, Dariusz Łyko i Marian Gorzawski.

Galeria zdjęć - Sztolnia Czarnego Pstrąga


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010