25 Sierpień 2019 14:53
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Człowiek jak miś polarny
JKM "Biały Miś""Rzeczpospolita" przynosi miłe naszemu sercu wieści. Otóż okazuje się, że w sytuacji zimowania pod biegunem reakcje organizmu człowieka upodabniają się do reakcji organizmów misiów polarnych. Tym samym mamy kolejny dowód na to, że "Białe Misie" oraz białe misie to jedna rodzina. Zapraszamy do lektury. Lodowate kąpiele kształcą!

Mikołajowe szaleństwo
Kąpielisko "Zdrój"A więc jednak! Święty Mikołaj nie zapomniał o małych morsiątkach i odwiedził je w swoje imieniny w trakcie kąpieli w "Zdroju". Serdecznie dziękujemy mu za pamięć! Dziękujemy również wszystkim przybyłym morsom (ok. 65 osób), a także firmie Berndorf Baderbau, która przekazała nam wspaniałego... białego misia.

Jeśli ktoś z szanownych uczestników również robił zdjęcia i ma ochotę je udostępnić szerszej widowni - prosimy o przesłanie na adres bialymis@jasnet.pl.

Zarząd naszego klubu apeluje po raz kolejny do wszystkich kąpiących się o wpisywanie się do księgi kąpieli. Podpis wiąże się tylko i wyłącznie z akceptacją regulaminu kąpieli.

Zapraszamy na kolejną kąpiel z... Mikołajem (?)
Kąpielisko "Zdrój"Zapraszamy morsy, foczki oraz morsiątka (przede wszystkim) wraz z rodzinami na najbliższą niedzielną kąpiel. Spotykamy się tradycyjnie na Kąpielisku "Zdrój" przy ul. Witczaka. Miejmy nadzieję, że adres ten pamięta również Święty Mikołaj, który być może nas odwiedzi z okazji swoich imienin...

Przed kąpielą ogłoszona zostanie lista członków Jastrzębskiego Klubu Morsów "Biały Miś". Jednocześnie niektórzy kandydaci zostaną poproszeni o uzupełnienie podpisów w deklaracjach.

Od dziś na serwerach JasNetu
www.bialymis.jasnet.plAdministracji serwisu miło poinformować wszystkich Szanownych Czytelników, iż od dnia dzisiejszego oficjalna strona Jastrzębskiego Klubu Morsów "Biały Miś" znajduje się na serwerach Jastrzębskiego Portalu Informacyjnego JasNet. Tym samym nasz serwis zyskuje możliwość korzystania z nowoczesnego, pojemnego i profesjonalnego nośnika danych.
Dzięki temu serwis będzie o wiele bardziej funkcjonalny oraz odporny na różnego rodzaju awarie i wirusy. Strona zyskuje nowy adres: www.bialymis.jasnet.pl. Jednocześnie poprzedni adres www.bialymisjastrzebie.yoyo.pl po wpisaniu będzie automatycznie kierował Czytelnika na nowy serwer.
Dziękujemy gremiom decyzyjnym JasNetu za pozytywne rozpatrzenie oferty współpracy i zapraszamy wszystkich naszych czytelników na www.jasnet.pl.

Druga kąpiel za nami
Kąpielisko "Zdrój"Druga kąpiel sezonu 2009/2010 za nami. 22 listopada w "Zdroju" wykąpało się 45 osób. Na uwagę zasługuje fakt, iż do lodowatej wody po raz pierwszy wszedł pod opieką taty zaledwie dziewięcioletni mors. Dla obu była to pierwsza kąpiel. Gratulujemy!

Warto dodać, że przybyło w naszym gronie. Dołączyły do nas cztery nowe morsy, w tym jedna foczka. Dziękujemy za wspólną kąpiel i zapraszamy na kolejne hartowanie ducha i ciała, które odbędzie się 29 listopada o 15:00. Wszyscy spotykamy się na rozgrzewce o 14:50.

Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010