25 Sierpień 2019 14:56
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Deklaracje członkowskie
JKM "Biały Miś"Aby zostać członkiem "Białego Misia" i móc czynnie uczestniczyć w życiu naszego klubu, należy przede wszystkim wypełnić deklarację członkowską. Warto również zapoznać się z naszym statutem, który określa warunki współpracy z "Białym Misiem". Wszelkie informacje na ten temat można również uzyskać przy okazji niedzielnych kąpieli w "Zdroju". Aby pobrać deklarację, należy kliknąć na jeden z poniższych linków. Następnie należy wydrukować i wypełnić. Oba pliki są jednakowe.

Sezon 2009/2010 rozpoczęty!
Kąpielisko "Zdrój"Ponad pół setki morsów skorzystało z chłodnej kąpieli z okazji uroczystego otwarcia sezonu 2009/2010. Śniegu i lodu na razie zabrakło, ale mimo to dopisały humory i... emocje! Początek zmagań o zdrowie obserwowało kilkadziesiąt osób (być może nawet więcej niż samych kąpiących się). Może spośród nich będą rekrutować się kolejne morsy? Początek sezonu na Kąpielisku "Zdrój" miał piękną oprawę (race marynarskie zorganizowane przez pewnego członka zarządu ;)), zatem nie pozostaje nic innego jak powiedzieć - oby tak do marca!
Każda kolejna kąpiel - wejście tradycyjnie co niedzielę o 15:00.

VII Międzynarodowy Zlot Morsów - Mielno 2010
Międzynarodowy Zlot Morsów w MielnieJeszcze nie zgasły wspomnienia wspaniałego VI Zlotu z poprzedniego sezonu, a Bałtyckie Morsy z Mielna już zaanonsowały kolejną imprezę, w trakcie której zmierzymy się z morskimi falami. Przyszłoroczny zlot odbędzie się w dniach 12-14 lutego. Na pewno nie zabraknie "Białego Misia".
Dla ciekawskich: www.zlotmorsow.mielno.pl

Uroczyste rozpoczęcie sezonu 2009/2010
Kąpielisko "Zdrój"W najbliższą niedzielę, 15 listopada na Kąpielisku "Zdrój" przy ul. Witczaka uroczyście rozpoczynamy kolejny sezon kąpieli w lodowatej wodzie. Pogoda na razie nie dopisuje, ale... ma kilka dni czasu, aby dostosować się do potrzeb wszystkich morsów. Na pewno nie zabraknie atrakcji. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich chętnych i każdego z osobna!
Plan dnia:
godz. 14:00 Spotkanie organizacyjne Jastrzębskiego Klubu Morsów "Biały Miś"
godz. 14:45 Rozgrzewka
godz. 15:00 Pierwsza kąpiel

Misie skończyły sezon 2008/2009
JKM "Biały Miś"Jastrzębskie morsy zrzeszone w „Białym Misiu” zakończyły sezon zimnowodnych kąpieli. Rozpoczęty późną jesienią minionego roku, zakończył się niedawnym wyjazdem do Wisły-Czarne w ostatnim tygodniu marca. W tym okresie z „Białym Misiem” kąpało się ponad sto osób, w tym około czterdziestu nowych. Morsy przede wszystkim korzystały z dobrodziejstw Kąpieliska „Zdrój” (40-60 osób w prawie każdą niedzielę), ale najbardziej wytrwali amatorzy kąpieli walczyli również z krą na pobliskich rzekach. Punktem kulminacyjnym zakończonego sezonu było uczestnictwo niemal pięćdziesięciu „Misiów” w VI Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie, na którym były jedną z najliczniejszych ekip.

Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010