25 Luty 2020 19:21
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Zakopiańska przygoda Białych Misiów
JKM "Biały Miś"W połowie stycznia kilku członków naszego klubu pojechało do Zakopanego na narty. Mieli również okazję do kąpieli w górskim potoku. Piękna okolica, piękna przygoda i piękne wspomnienia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zimowej stolicy Polski.

Globalne ocieplenie nadal omija Jastrzębie
Kąpielisko "Zdrój"Wszelkiego rodzaju eksperci od klimatu ostrzegają przed globalnym ociepleniem. Natura najlepiej poradziła sobie z ich wynurzeniami i zafundowała nam piękny, biały styczeń.
Miło nam zakomunikować, że w ostatnią niedzielę na Witczaka wykąpało się prawie 100 osób! To prawdziwy zimowy rekord Kąpieliska "Zdrój". Przed kąpielą kilkunastu fanatyków futbolu rozegrało kolejne spotkanie w ramach Pucharu Narodów Afryki na Śniegu.
Ponadto swoją inaugurację w "Zdroju" zwycięsko przeszedł nowy oficjalny baner naszego klubu.

Zapraszamy na mecz
Kąpielisko "Zdrój"W najbliższą niedzielę po raz kolejny zażyjemy lodowatej kąpieli. Ponadto zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w meczu piłki nożnej z cyklu Pucharu Narodów Afryki na Śniegu. Może zagrać każdy, niezależnie od umiejętności, formy i wagi wyjściowej. Początek spotkania o 14:15.

Pełna Syberia na Witczaka
Kąpielisko "Zdrój"No i doczekaliśmy się prawdziwej zimy, a ma być jeszcze lepiej. W niedzielę ponownie wykąpało się ponad pół setki morsów, w tym kilku nowych odważnych. Ponadto przed kąpielą rozegrano spotkanie Grenlandia - Antarktyda, które nie doczekało się rozstrzygnięcia. Nawet w rzutach karnych. Dziękujemy Adamowi, Sylwkowi, Leszkowi i Kazkowi za rozkuwanie lodu.
Dodano - dwie galerie zdjęć

Informacja dla wszystkich chętnych do wyjazdu do Mielna - przed nami ostatni tydzień zapisów. W następną niedzielę lista musi być skompletowana, gdyż należy niezwłocznie wysłać ją nad morze. Chęć wyjazdu oraz swoje dane można zgłaszać przez cały tydzień na naszym Kąpielisku Zdrój przy ul. Witczaka.

W Mielnie przebywamy w dniach 12-14 lutego. Wyjeżdżamy 11 lutego wieczorem. Koszt pobytu na miejscu to 200 PLN od osoby (taryfikator ustalony przez organizatorów Zlotu) i należy uiścić go najpóźniej w następną niedzielę. Z kolei koszt transportu do Mielna wyniesie ok. 100 zł od osoby (dokładna suma będzie znana w najbliższym czasie).
Dla zainteresowanych: www.zlotmorsow.mielno.pl

Zapraszamy na kąpiel noworoczną
Kąpielisko "Zdrój"Aby uczynić zadość morsowej tradycji witania Nowego Roku w lodowatej wodzie zapraszamy wszystkich, których organizmy 1 stycznia będą zdolne do realizacji funkcji życiowych, na kąpiel do "Zdroju". Spotykamy się o 15:00.

Jednocześnie zarząd naszego klubu apeluje do wszystkich chętnych na wyjazd do Mielna o jak najszybsze dostarczenie swoich danych (imię, nazwisko, adres, pesel).

Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010