21 Wrzesień 2018 22:30
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827
Deklaracja członkowska: Plik .doc, Plik .pdf

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Smok niestraszny Białym Misiom

W niedzielę w Krakowie odbyła się 11. edycja Przeciągania Smoka przez Wisłę, której organizatorami są miejscowe morsy z klubu Kaloryfer. Zadaniem uczestników jest przepłynięcie z jednego brzegu królowej polskich rzek na drugi. Nie trzeba dodawać, że lodowata woda i mocny wiatr nie ułatwiają zadania. W imprezie po raz kolejny wzięła udział reprezentacja Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś.

Wśród kilkudziesięciu oficjalnie zarejestrowanych, zaakceptowanych przez organizatorów i sprawdzonych śmiałków znaleźli się Krzysztof Antos, Przemysław Izdebski, Dariusz Jurek, Krystian Kempny, Krzysztof Kuczera, Jakub Nadrajkowski, Grzegorz Woś i Henryk Ziegler, którym kibicowała liczna grupa klubowych przyjaciół. Morsy z całej Polski spotkały się na słynnym krakowskim rynku, skąd udały się nad Wisłę pod pieczarę smoka. Przeciąganie zielonej maskotki smoka pod Wawelem tradycyjnie już miało niezwykłą oprawę, a jej namiastkę można zobaczyć na poniższym filmie, który znalazł się na Youtubie (autor glo-bus pl).
Pół życia w lodowatej wodzie!

Bez pana Stanisława Sunity nie można wyobrazić sobie niedzielnego morsowania. Neptun i z trójzębem, ubrany w charakterystyczną rybacką sieć, to jeden z symboli Białego Misia. Pan Stanisław urodził się w 1938 roku, kiedy w planach nie było... dziadków niektórych naszych morsów!

Co jednak najważniejsze - nasz Neptun w styczniu 2018 roku obchodzi niezwykle ważną rocznicę. Należy on bowiem do pionierów jastrzębskiego morsowania i uczestniczył w słynnych kąpielach w Bałtyku podczas pobytu w ośrodku Antracyt w Gdyni, gdzie do morskiej przygody zachęcał przebywających tamże pracowników kopalń dr Boreasz Orłowski. Stanisław Sunita zaliczył pierwsze kąpiele dokładnie czterdzieści lat temu, w dniach od 11 do 18 stycznia 1978 roku. Tym samym uzyskujemy tytułowe "Pół życia w zimnej wodzie". Winszujemy i cieszymy się, że jest pan z nami, Panie Stanisławie!


Wielka Ósemka jedzie poskromić Smoka!

Również w 2018 roku reprezentacji Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś nie zabraknie podczas imprezy organizowanej przez krakowski Kaloryfer. Chodzi rzecz jasna o "Przeciąganie Smoka przez Wisłę" - ekstremalną zabawę dla najlepiej przygotowanych śmiałków.

Spośród Białych Misiów przez "Królową Polskich Rzek" przepłyną ze Smokiem: Krzysztof Antos, Przemysław Izdebski, Dariusz Jurek, Krystian Kempny, Krzysztof Kuczera, Jakub Nadrajkowski, Grzegorz Woś i Henryk Ziegler. Należy dodać, że zostali oni oficjalnie zakwalifikowani przez organizatorów tego wyczynu i znaleźli się na oficjalnej liście 75 osób z całej Polski. Cała ósemka ostro trenowała przed wyjazdem na Kąpielisku Zdrój i jest zwarta i gotowa do walki.

Zarząd naszego klubu informuje, że nasza wspaniała ósemka będzie mogła liczyć na wsparcie kibiców. Cała ekipa wybiera się pod Wawel i będzie godnie reprezentować Białego Misia (wyjazd w niedzielę o 8:00 spod Biedronki przy ul. Warszawskiej; zbiórka o 7:45). Jednocześnie prezes Manuela Antos informuje, że mamy jeszcze pięć wolnych miejsc w autobusie na wyjazd do Krakowa (ale wyłącznie w charakterze kibica) - zgłoszenia bezpośrednio do pani prezes lub na priv naszego profilu na Facebooku.

PS. Oczywiście niedzielna kąpiel na basenie w Zdroju dla pozostałych Białych Misiów odbywa się według planu. Gospodarzami będą państwo Grzęda.


Witamy 2018 rok!

Białe Misie oficjalnie pożegnały 2017 rok! Na Kąpielisku Zdrój nie zabrakło okolicznościowego szampana (oczywiście... bezalkoholowego), za sprawą którego weszliśmy również w 2018 rok. Oby był jeszcze lepszy od mijającego. Z naszej strony życzymy, aby te kolejne dwanaście miesięcy było równie wesołe i upojne, jak ostatnie kąpiele!

Zapraszamy do galerii zdjęć pożegnania 2017 i powitania 2018 roku!

Galeria zdjęć - Witamy 2018 rok >>>


Wigilia Białego Misia 2017

To już piękna klubowa tradycja. Jak co roku tuż przed najpiękniejszymi Świętami Bożego Narodzenia Białe Misie spotykają się na uroczystej kąpieli połączonej z królewską ucztą w kawiarence na obiekcie w Zdroju. I tym razem nie zabrakło przepysznych potraw i prawdziwie rodzinnej atmosfery. Naprawdę cieszy fakt, że mimo upływu lat środowisko Białego Misia tak wspaniale trzyma się razem i dla wielu członków ekipy stanowi prawdziwy synonim rodziny i odskocznię od trosk dnia codziennego.

Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia!

Galeria zdjęć - Wigilia Białego Misia >>>


Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010