22 Wrzesień 2019 08:35
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Wreszcie śnieg! 2019 rok przywitany na biało

Na tę chwilę czekaliśmy od wielu miesięcy. Wprawdzie początek sezonu miał miejsce już w październiku, ale co to za morsowanie bez śniegu? Potężna zima wreszcie zawitała do Jastrzębia-Zdroju, a co za tym idzie - Białe Misie miały w końcu okazję do kąpieli z prawdziwego zdarzenia.

Przydałyby się oczywiście jeszcze jakieś poważniejsze mrozy (powyżej minus dziesięć), ale nie ma co marudzić. W każdym razie nowy, 2019 rok szykuje nam się pasjonująco. Nie dość, że powitaliśmy go szampanem i śniegiem podczas dwóch pierwszych spotkań na naszym wspaniałym Kąpielisku Zdrój, to na dodatek coraz większymi krokami zbliża się Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie, gdzie będziemy już za miesiąc!


Białe Misie u pani prezydent

Członkowie Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś wzięli udział w spotkaniu z prezydent Jastrzębia-Zdroju Anną Hetman w ramach wydarzenia "Święta tuż, tuż...".

Klimat Bożego Narodzenia można było poczuć za sprawą nie tylko życzliwości, z jaką Białe Misie spotykają się w naszym mieście, ale także dzięki możliwości wspólnego przygotowania własnoręcznie tworzonych ciasteczek, których zdjęcia możecie zobaczyć w naszym newsie oraz na Facebooku. - Ciasteczka te zagoszczą na naszym klubowym wigilijnym stole - poinformowała prezes Białego Misia Manuela Antos.


Tradycyjna kąpiel mikołajkowo-barbórkowa

Jak co roku na początku grudnia Białe Misie nie zaniedbały okazji do świętowania zarówno Barbórki (wszak w naszym gronie jest wielu górników), jak i Mikołajek.

Trzeba przyznać, że w czerwonych strojach szczególnie do twarzy naszym Foczkom! Przygotowania do Bożego Narodzenia w wykonaniu Białych Misiów jak zawsze są pełne uśmiechu i radości.


"Neptun" przekazał trójząb i koronę...

Ta chwila musiała kiedyś nastąpić, choć po cichu liczyliśmy, że Stanisław Sunita będzie naszym "Neptunem" do końca świata i jeden dzień dłużej. Co tu kryć, pan Stasiu to jeden z symboli naszego klubu, a jego charakterystyczne trofea oraz peruka przyciągały podczas zlotów w Mielnie oko kamery niejednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

Jednak przy okazji kąpieli w dniu 25 listopada 2018 roku nasz "Neptun" powiedział oficjalnie "dość". Tego dnia pan Stanisław uroczyście przekazał koronę i trójząb w ręce Szymona Korasiaka, który tym samym przejął pałeczkę sztafety morsowskich pokoleń. - Długo namawialiśmy Stasia, aby nam jeszcze "królował", ale jego decyzja była ostateczna, przemyślana i nieodwołalna. Po 41 latach "Neptun" oddał trójząb młodszemu koledze. Wobec tego pozostaje nam jedynie podziękować Stanisławowi Sunicie za te wszystkie lata i zarazem powitać nowego "Neptuna". Szymonie, życzymy ci morsowego szaleństwa i wielu lat panowania - mówiła prezes Białego Misia Manuela Antos.

Galeria zdjęć z kąpieli 25 listopada (autor Łukasz Wawrziczek) >>>


Biały Miś na biało-czerwono

Patriotyzm można wyrazić na wiele sposobów, a jeden z nich zaprezentowali członkowie naszego klubu podczas kąpieli 11 listopada! Z okazji Święta Niepodległości zarząd zaapelował do wszystkich Białych Misiów o przemalowanie się w narodowe barwy, w efekcie czego na ten jeden dzień staliśmy się Biało-Czerwonymi Misiami! Nie zabrakło nawet rac, które uświetniły nasze lokalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Galeria zdjęć z 11 listopada >>>


Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010