08 Kwiecień 2020 17:14
Info o ''Białym Misiu''


Adres: ul. Witczaka 1
44-330 Jastrzębie-Zdrój
E-mail: bialymis@jasnet.pl
KRS: 0000334873
NIP: 633 220 00 86
Regon: 241344827

  


Z naszej galerii
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 58
Najnowszy użytkownik: Kamilaolszew
Galeria zdjęć z pierwszej kąpieli w 2020 roku

Biały Miś z przytupem wszedł w 2020 rok, kolejny w historii działalności naszego wspaniałego klubu! Jak zwykle nasze morsy spotkały się już w pierwszą niedzielę stycznia na Kąpielisku Zdrój, gdzie - rzecz oczywista - frekwencja dopisała, a część naszych foczek zadbała o fantastyczne stroje!

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego niezapomnianego wydarzenia. No i nie ukrywajmy, że już teraz żyjemy Mielnem, które zbliża się coraz większymi krokami!

Galeria zdjęć z noworocznej kąpieli 5 stycznia >>>


Nowy Rok przywitany kąpielą w Wiśle

Takiego Sylwestra jeszcze nie było! O północy z 31 grudnia 2019 na 1 stycznia 2020 roku członkowie Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś wykąpali się w Wiśle!

Nasze morsy wyruszyły do Drogomyśla, gdzie - jak widać - spodobało się naszej wesołej ekipie. Sylwester był, jak informują Białe Misie, "szampański, ogniskowy, smaczny, kiełbaskowy, muzyczny!". Szczęśliwego Nowego Roku!


"Światełko Pokoju" u Białego Misia

Tuż przed świętami do naszego klubu trafił wspaniały dar. Amelia - nasza foczka i zuch - przywiozła na Kąpielisko Zdrój Betlejemskie Światełko Pokoju 2019. - Było to bardzo ważne wydarzenie dla Amelii, a dla nas bardzo wzruszająca chwila - podkreśliła prezes Manuela Antos. - Bardzo dziękujemy za ten piękny symbol.

Należy dodać, że Amelii towarzyszyła mama Magdalena oraz babcia Krystyna, którym także dziękujemy za przemiłą wizytę.


Galeria zdjęć z Wigilii Białego Misia

Tradycyjnie już jastrzębskie Białe Misie uroczyście przywitały święta... jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Członkowie i sympatycy naszego klubu spotkali się w niedzielę, 15 grudnia na uroczystej kąpieli na basenie w Zdroju, a następnie spędzili wspólną klubową Wigilijkę, na której "każdy przyniósł cząstkę swojego rodzinnego domu", jak kapitalnie podsumowała nasza pani prezes.

Warto dodać, że jako Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś mieliśmy tego dnia okazję gościć "zbłąkanych wędrowców" z wodzisławskiej Kry, dla których rzecz jasna nie zabrakło miejsca przy naszym wigilijnym stole. Liczymy, że Renia i Władysław będą nas ciepło wspominać!

Galeria zdjęć z wigilijnej kąpieli 15 grudnia >>>


Zapraszamy na klubową Wigilię!

Zarząd Jastrzębskiego Klubu Morsów Biały Miś zaprasza wszystkich członków naszego klubu na klubową Wiligię, która będzie miała miejsce w najbliższą niedzielę, 15 grudnia na Kąpielisku Zdrój. Tradycyjnie spotykamy się w kawiarence na basenie po naszej kąpieli o godz. 15:00.

Tradycyjnie zachęcamy, aby jak co roku każdy uczestnik naszego świątecznego spotkania przyniósł coś "od siebie", aby podzielić się owocami swojej pracy z innymi Białymi Misiami.


Dokumenty do pobrania


Nowa deklaracja członkowska:
Plik .doc
Plik .pdf

Jednorazowe oświadczenie
(w przypadku pojedynczej kąpieli):
Plik .doc
Plik .pdf

Biały Miś na Facebooku

Dołącz do nas!
Ostatnio dodane zdjęciaSto pytań do...
Gdzie się kąpiemy?
Na Kąpielisku Zdrój, ul. Witczaka 1, Jastrzębie Zdrój. Tam na dole, przy Parku Zdrojowym.

A kiedy się kąpiemy?
W każdą niedzielę o 15:00.

Dlaczego tam?
Bo tam jest super, ekstra i fantastycznie.

Na jakiej podstawie?
Na podstawie umowy między Jastrzębskim Klubem Morsów 'Biały Miś' i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Czy 'Biały Miś' ma poglądy polityczne?
Tak. 'Biały Miś' zdecydowanie walczy z globalnym ociepleniem. Poza tym nie jest ani czerwony, ani zielony, ani czarny, ani niebieski. Jest biały.

Czy kąpać mogą się tylko członkowie klubu?
Chcemy, aby docelowo kąpali się wyłącznie członkowie klubu, przy czym oczywiście można przyjść na próbę i wykąpać się z nami bez dołączania do klubu. Jeżeli towarzystwo i atmosfera się spodobają - zapraszamy do zostania oficjalnym Białym Misiem :). Jednocześnie, aby brać udział w kąpieli, należy bezwzględnie wypełnić wręczane przy wejściu stosowne oświadczenie na temat akceptacji regulaminu kąpieli. Osoby, które chcą się kąpać, a nie wypełnią oświadczenia, nie zostaną wpuszczone na obiekt.

Jestem tu pierwszy raz. Co mam zrobić?
Po pierwsze wypełnić wspomniane oświadczenie, a po drugie zgłosić się do zarządu klubu, który pomoże w inauguracji nowego, morsowego etapu życia.

Co zabrać ze sobą na kąpiel?
Strój kąpielowy, ręcznik i dobry humor. Warto zabrać też czapkę i rękawiczki, a także obuwie (sportowe lub specjalne na basen), bo rozgrzewka na zmrożonym gruncie nie należy do przyjemnych.

Czy są przeciwwskazania?
Tak, nadciśnienie tętnicze.

Jak to wszystko po kolei wygląda?
Przebranie się - Rozgrzewka 10 min - Wejście do wody 30 sek do 3 min bez zamaczania głowy i dłoni - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Woda - Rozgrzewka - Szatnia.

Dlaczego nie zamaczamy dłoni i głowy?
Bo przez nie ucieka najwięcej ciepła.

Ale niektórzy przecież pływali?
Jeśli będziesz biegał maratony i miał kilka lat stażu w morsowaniu, to możesz próbować pływania.

Dlaczego należy wpisywać się do księgi kąpieli?
Celem akceptacji regulaminu kąpieli w zimnej wodzie. To ekstremalna forma rekreacji wymagająca trochę więcej wysiłku aniżeli oglądanie w telewizji skoków Adama Małysza.

Czym są Międzynarodowe Zloty Morsów w Mielnie?
Najlepszą imprezą świata, przy której wysiadają bale u Romanowów.

Copyright © Jastrzębski Klub Morsów Biały Miś 2010